Předmluva redakce SaveEsport.cz

Vážené dámy, vážení pánové, milí čtenáři.

Včera jsme publikovali článek kritizující klamavé informování čtenářů ČAE (České Asociace Esportu) o výběru reprezentačního celku ČR ve hře Dota 2. Zkusím jen krátce shrnout. Nevadí nám ani, že byl vybrán tým Inae, ani si nemyslíme, že názor FB skupiny Doty 2 by měl být ten jediný určující.

Vadí nám, když se lže a ohýbá realita. Případ výběru reprezentačního týmu je toho jasnou ukázkou.

Ukázkou potvrzující, že naše kritika subjektů v českém esportu je naprosto oprávněná. Nyní již k samotnému vyjádření Jakuba, který s výběrem ČAE pomáhal.

Vyjádření konzultanta ČAE

Jak už asi víte, byl jsem osloven, abych pomohl s výběrem reprezentačního týmu na šampionát do Korey. Nebyla však oslovena ESA (esportovní studentská asociace), ale pouze já osobně. Redaktorovi (Martinovi Roháčkovi) jsem spolupráci potvrdil, ale bylo uvedeno moje jméno, nikoliv jméno ESA.

I přes tyto skutečnosti pak ČAE (a dá se říct, že i PlayZone, díky personálnímu propojení) v článku uvedla, že konzultováno to bylo s celou komunitou. I já se domnívám, že jde o lež.

Celou situaci jsem bral velmi odpovědně a snažil jsem se co nejlépe poradit a jsem rád, že na mé doporučení bylo dáno. Soukromě jsem tuto věc konzultoval i s dalšími, nenechal jsem si to pro sebe. Nesouhlasím ale s tím, aby byla takto ohýbána má vyjádření a také se domnívám, že jednání ČAE, která na Facebooku uvedla, že se radila se zástupci ESA je jasná lež (v nejlepším případě dezinformace).

V Ostravě dne 4.12.2019

Jakub Čubík