Domníváme se, že velkou část obtíží by šlo odbourat celkem snadno a tím je vytvoření závazného etického kodexu a to ovšem nejen pro hráče, ale i jednotlivé celky, tedy i management týmů a dalších osob podílejících se na chodu organizací. Největší český esportový tým o tématu částečně mluvil již v roce 2006 a v roce 2007 sdělil názor, že žádný kodex to nespraví. Etický kodex tehdy nevznikl a esportové odvětví obecně, s výjimkou několika málo, je tam, kde v roce 2006. Alespoň co se finanční stránky týče. Podívejme se na české fotbalové kluby, třeba FK Teplice.  Víme, že kodex není všespásný, ale také víme, že především mladším hráčům poskytne morální kompas. Stejně tak jej může poskytnout manažerům, pokud by chtěli do svého týmu hráče z týmu jiného.

Uvědomujeme si, že je možné, že takový dokument tehdy vznikl a někde na HDD u někoho na polici možná i existuje. Nestačí dokument jen sepsat, je třeba dotlačit odvětví ke shodě na něm a na jeho podpoře a prosazení. Pevně doufám a věřím, že celek, který má největší rozpočet na české scéně a nazývá se modrou krví, po těch 12 letech hromadění vlivu dokáže změnit názor a uvědomí si tu potřebu tak, jako si to před mnoha lety uvědomili naši předci u sportů tradičních. Máte tu vliv, nikdo vám ho nebere, použijte ho prosím správnou cestou.

Nevíme, jestli naše iniciativa někam v tomto smyslu povede, nicméně v dalších měsících vám zde na webu připravíme vzorové dokumenty, které budou i menší celky moci využít. Budeme velice rádi za jakoukoliv podporu nebo připomínky a proto Vás poprosím, kontaktujte nás, chcete -li přiložit ruku k dílu.