Tohle bude hell. Rovnou říkám, že toto, narozdíl od předchozích dvou příspěvků je nadsázka. Obrovská, vzhledem k tomu, co je pro mě realita a co mám možnost ověřit.* Nadsázka, kterou asi nejlépe pochopí fanoušci českého rapu a zároveň esportu, ale doufám, že (když ne teď, tak aspoň časem) nejen ti.

* To už neplatí. Nadsázka je to furt, ale ověřeno to už je.

Ještě dodám, že pokud chcete toto pochopit, je nutné si ty předchozí 2 články přečíst a nejlépe i zbytek. Stačí dole pod článkem kliknout vlevo na odpovídající odkaz. Případně nahoře v menu příspěvky.

Nejsem ani zaměstnanec a dlouho už ani školák či student. Občas mám čas, občas něco přitáhne mou pozornost, nakopne múzu a tak se tu (nebo jinde, nepíšu jenom sem) objeví můj text, či se s někým dám do diskuse. Můžu si na to udělat čas. A v posledních dnech jsem ten zájem měl.

Mimochodem, jsem člověk, co se dlouho v životě věnoval hudbě a to úplně jiné, než té citované. Ale tak nějak jsem dneska diskusi pod odkazem na předchozí článek zakončil právě takovým odkazem.

To je docela silný titulek, jak ho hodláš obhájit?

Nějakým tím rapem, ale především si sami můžete přečíst diskusi (nebo tady ještě nahrávka z obrazovky), na co jsem defacto byl nucen reagovat, abych obhájil postoj, který jsem zaujal. Přečtěte si taky předchozí 2 články aspoň, abyste tento text pochopili.

Vím, někdo si to může vyložit špatně, proto to tady vysvětluji. Je vlastně celkem jedno, jestli ty konkrétní diskutéři jsou propojeni s názory p. Pleskota více než jen v mé hlavě. To, jakým způsobem totiž vystupují, jakým způsobem překrucují a obrací má vyjádření, nelze nazvat jinak než trollením. Poškozují tím i právě PlayZone, pana Pleskota (jednatele PZ, předsedu ČAE), i když si mohou myslet v současnosti opak.

Ono je třeba se vrátit k tomu podstatnému, pod čím se takoví diskutéři objevili. Pod odkazy na články sem, na velmi konkrétní, podloženou a objektivní kritiku.

Jde o jasný pokus odvést diskusi někam jinam, kde bude i pro pana Pleskota podstatná (pozn.: při osobní schůzce mi sám pan Pleskot řekl, že je pro něj podstatné to, co dělám pro Necroraisers i když jsem tento výrok negoval, protože aktivita SaveEsport.cz opravdu není to samé co Necroraisers a schůzka byla na téma SaveEsport.cz).

Takže nehledě na to, jak jsem již uváděl, jestli jde o víc než jen mé podezření, o Pleskotovu trollí farmu prostě jde ať chcete nebo ne.

Tito lidé se ptají na stejné otázky, jako pan Pleskot a dělají to tak nápadně, že si prostě nejde tohle aspoň nemyslet. Pod kritikou organizace, jejímž je pan Pleskot předsedou. A jestli to tak není, tak jste panu Pleskotovi odvedli medvědí službu. Fakt si nejde nemyslet, že když jsem na toto panu Pleskotovi tehdy pořádně neodpověděl, že toto nebyl pokus jak se k takovým informacím dostat. Nebojte, i k vysvětlení těchto věcí okolo NR se dostanu, ale na webu NR. SaveEsport je totiž má soukromá aktivita, narozdíl od NR.

Jednou věcí si ovšem jist docela jsem. Nemyslím, že tihle diskutéři za svou činnost dostali zaplaceno. PZ podle mě nemá na to platit profesionální trolly a když už, tak půjde o aktivity známých, kontaktů.

Jo a není to poprvé. Už jednou to jsem zažil, asi před rokem takového zvláštního diskutujícího. Ten člověk použil na chlup stejné věty jako pan Pleskot. Opravdu doslovně, slovo od slova opsal to, co jsem slyšel osobně. Jen pod tím nebyl podepsán pan Pleskot… Jak to pak mám teda nazývat?

No, tenhle song je i o vás hoši, Pleskotova trollí farmo.

Styl, to je to co jsi nikdy neměl.
Tvůj fella a kdokoliv je in se ti směje.
Last minute, dám ti slevu když si koupíš letenky do háje,
zájezd, one way, my spláchnem.
9 z 10 hráčů v Čechách páchnou.
Navzájem se ujišťujou, že to spolu s manažery zvládnou.
Nikdy nebudou vládnout
nejsou fuckin real, stačí mávnout,
perem a slábnou
charaktery chabnou.
Jen napnout tětivu, vystřelit šíp a protnout prostor
a zmrd září, fosfor.


Nemůžeš si koupit mě, never.

Upravil jsem 1 slovo, přidal jsem jedno slovo, nevadí to? Jo sedí na tu trollí farmu, víc než jejich vlastní komentáře na mě.

Jeho Excelence hrabě Jan Arnošt Drozd von Drost, prinz von Lothringen
– u dalších citací už nebude uváděno

Trocha proma pro Huga

Slíbil jsem ten rap, že jo. Jestli mě na rapu něco vždy fascinovalo, tak je to, jak v něm můžete najít podobnosti s vámi samotnými nebo s lidmi, které (ať už reálně nebo virtuálně) potkáváte. Až nečekaně takových podobností právě se zmíněnými diskutéry, a i českým esportem jsem objevil v Hugově posledním albu, které se jmenuje 1000.

Hudebně, ve svém oboru jde o naprostou špičku, takže jestli máte rádi rap, podpořte Huga tím, že si od něj tu desku koupíte. Jo a Hugo o tomhle ještě neví, to je promo zdarma, protože vždy rád podpořím opravdovou kvalitu, když mám možnost jí vidět nebo v tomto případě, slyšet. Kór, když se to tak hodí a tak to kurva sedí.

Začneme tím, čím vlastně debata nad mým příspěvkem skončila. Když jsem asi po dvacáté zopakoval, že překrucování významu mých slov opravdu není dobrý způsob, jak vyhrát debatu, napsal jsem, že už budu odpovídat tak maximálně formou odkazů na youtube. Rovnou jsem pro diskutujícího přihodil toto:

Yoyo, nice flame. Těmito slovy či spíš scratchem track začíná i končí. Nic nevyjádřilo lépe můj názor na komentáře pana Procházky. Že i zbytek textu sednul, o tom se snad nedá pochybovat. Hugo dokonce i trefil rok, kdy se Necroraisers začali dávat poprvé dohromady. 96. Oficiální registrace přišla roku 97. Seznam krys v hlavě… Co na to říct. Ta metafora o přístupu ke krysám je dost trefná. Ta sedí zas na mě. A vlastně i na ty krysy z Pleskotovy trollí farmy. Cejtim to stejně jak Hugo.

Na tohle naštěstí ještě v českém esportu nedošlo. Nepopírám ale, že můj názor je, že český esport by skutečně nějakej ten facelift potřeboval. Asi né tak doslovný, jako od Huga. Ale i přesto bych se částečně s druhou, méně agresivní částí refrénu naprosto ztotožnil (pokud by mělo jít o odpověď některým diskutujícím). A ještě i s tou druhou slokou. Občas je potřeba čekat tolik let… V esportu obzvlášť. A s poslední Hugovou slokou, tak tam je to prakticky 100% – čti mezi řádky, 1000 let napřed… A takové to krákání „Zmrdi jsou včerejší“, tak když srovnáte CZ esport a zahr. esport, to sedí taky na 100%.

Tak jestli refrén nesedí na českej esport a na to, co tady jako autor textů dissuju, tak sežeru Hugovy trenky. Teda pokud budou vypraný. Červavý jabka, házej prachy do kanálu…

Přeskočíme pár tracků, už tak si lidi zas stěžujou, že to ode mě bejvá TLDR.

Ruku na srdce, kdo nikdy aspoň jednou nezkoušel dolovat bitcoin? Věřím, vlastně jsem si jist, že nemálo esporťáků taky zažilo trapspot. 😀 Nemusí to sice být rovnou o tom, že v Prokopském údolí najdete igelitku trávy, ale když si vzpomínám na Leinyho ostravské nonstop streamy na kofeinu, to už k tomu taky nemá daleko.

Žádný ze dnes zmíněných tracků není lepší odpovědí na dnešní flamy v Dota skupině. V podstatě tady v refrénu Hugo dávno mluví za mou osobu. A opět, nejen v refrénu.

Pokud nejdeš do psa,
do ksichtu lidem chcát,
po zádech přejde mráz,
v mý ruce zbraně mám.
Přesto nesekám je,
nechám to tam stát,
jsem vysoko jak pták,
celej den hafo high.
Nechám je všechny žít,
stejně mám v srdci mír,
láska to jsem já, láska to jsem já.
Už dávno jsem vyhrál… už dávno jsem vyhrál.
Už dávno jsem vyhrál… už dávno jsem vyhrál.

Mám 2 děti a mám chuť dělat music, takže fuck off.
Nikdo z vás mě nemůže zastavit, takže fuck off..
Soustředím se jenom na svůj shit, takže fuck off…
Nemáš za sebou stejnou cestu jako já, takže fuck off….

A ano, diskusi o to, zda -li ČAE (Česká asociace esportu, esport.cz) lhala, jsem dávno vyhrál. Ano, lhala. Nebo minimálně dezinformovala? Trollové na tom nic nezmění. Takže fuck off.

Sypu to špetkách, jedu minimal. Aspoň co se týče pouštění informací o mně a mých aktivitách z dlouhodobého hlediska. To fakt není jen Dota 2 komunita a dokonce ani jen esport, to bych chcípnul hlady. Stejně tak jedu legal shit a mrdám kriminál…

Hugovi přistávaj prachy na účtě, to mě sice taky, ale z rapu, tohohle webu a ani obecně z esportu to není. Hugovy chodí ty nejlepší beaty, mě zas lidi píšou a říkaj ty nejzávažnější kauzy z českého esportu. Oboje někdy fakt zabíjí. I ty beaty, i ty kauzy. Jsem schopnej za noc a den vydat článek, udělat tu novinářskou práci, ověřit vše. Neříkejte, že tam není podobnost.

Ceník mám asi taky podobný, aspoň co se týče komerčních aktivit a výjimkou jsou nějaké drobnosti, jako weby pro přátele. I to je důvod, proč namísto psaní tohohle nedělám pro PlayZone či ČAE (bylo mi to nabídnuto), prostě nedělám zadarmo (nebo za almužnu) pro cizí business. A očividně tu někdo není ready na level mý game.